Nezařazené

Prevádzkujte shop a pracujte aj na cestách. Ako na to?

Česko je bez preháňania e-shopov veľmoc. Internetových obchodov v Česku nájdete cez 40 tisíc, takže máme najviac e-shopov na počet obyvateľov v Európe. To znamená nielen veľký výber, ale aj početnú konkurenciu, čo tlačí marže predajcov na minimum. Pokiaľ chcete predávať tovar cez internetový obchod, budete potrebovať nápad, dodávateľa, nemalý vstupný kapitál, a hlavne silnú reklamu.

Najviac žiadané produkty v e-shopoch sú obuv, móda a spotrebná elektronika na čele s mobilnými telefónmi. Internetový obchod si môžete nechať naprogramovať na mieru, čo je však pomerne nákladné (až stovky tisíc korún). Lacnejším variantom sú hotové platformy na prevádzku e-shopu.

Menej nákladná a viac kreatívne je výroba a predaj vlastných homemade produktov. Najviac v tomto odbore lákajú produkty pre deti a domácich miláčikov, šperky, móda či dekoračné produkty. Smutnou pravdou však je, že s kvalitnou reklamou dnes na internete predáte prakticky čokoľvek, napríklad aj nekvalitné produkty. Ak nemáte veľký odbyt, tak si vystačíte s inzerciou cez verejné portály (Facebook, Ezebee alebo napríklad Fler). Ak máte naopak veľa klientov a bohaté portfólio produktov, potom je vlastný e-shop ideálnym riešením.